Van Hall Larenstein University of applied sciences

Studieprogramma met specialisatie Ontwerp Tuin & Park

Leer tuinen en parken methodisch ontwerpen en inrichten op basis van circulariteit en duurzaamheid.

Open dagen

  • donderdag

    26 maart

  • Leeuwarden & Velp

Studieprogramma met specialisatie Ontwerp Tuin & Park

Studenten HVHL Tuin- en Landschapsinrichting doen lopend op landgoed Velp inspiratie op

Open dagen

Leer tuinen en parken methodisch ontwerpen en inrichten op basis van circulariteit en duurzaamheid.

Focus op Ontwerp Tuin & Park

Bij de specialisatie Ontwerp Tuin & Park ligt de nadruk op het methodisch ontwerpen en inrichten van tuinen en parken op basis van circulariteit en duurzaamheid. Onderwerpen die aan bod komen zijn: ontwerpmethodes, compositieleer, technische uitwerking van plannen, beplanting en natuurlijk systeem, materialenkennis, kennis van (kleine) constructies, professionele visualisatietechnieken en ondernemerschap.

Brochure ontvangen in je mailbox?

Jaar 1: de basis

Je begint je studie breed: met veel aandacht voor het ‘leren kijken’. In ateliers en veldlabs verbreed je jouw kennis over het landschap en de stad. Je leert over het natuurlijk systeem, beplantingen en over materialen in de buitenruimte. Ook ervaar je de verschillende stappen van een planproces. Je ontwikkelt eerst de skills om plannen te presenteren. Zoals tekenen (met de hand en met computerprogramma’s) en presentatietechnieken. Vervolgens maak je je eerste plannen. Dat doe je zelfstandig of in groepen, en altijd actief en realistisch.

Deze vakken volg je in jaar 1:

  • Kennismaking vakgebied T&L en de bijbehorende planvormingsprocessen.
  • Materialenkennis (beplanting en overige materialen uit de openbare ruimte) en de toepassing hiervan.
  • Digitale vaardigheden (rapporteren, visualiseren, modelleren, Cad).
  • Kennis over het natuurlijk systeem.
  • Kennis over stad en landschap en de rol van de mens daarbinnen.

Jaar 2: verdieping en praktijk

In het tweede jaar ga je je verder verdiepen binnen het profiel dat je hebt gekozen. De opdrachten zijn meer geïntegreerd en nog realistischer. Je werkt aan projecten op het gebied van (dak)tuin- en parkontwerp, werkvoorbereiding en stedelijke inrichting. Daarnaast volg je in het tweede jaar een stage op het gebied van je afstudeerprofiel. Je richt je dan op extra vaardigheden voor de specifieke vakgerichte onderdelen van de gekozen richting. Je studeert af door een praktijkgerichte uitwerking van een ontwerpplan.

Ad Tuin- Landschapsinrichting Voltijd