Van Hall Larenstein University of applied sciences

Kirsi van Scheijndel

“Deze studie gaf me de vrijheid om mijn eigen pad te kiezen en te ontdekken hoe ik werk kan maken van mijn passie voor mensen, natuur en duurzaamheid.”

Open dagen

  • donderdag

    26 maart

  • Leeuwarden & Velp

Kirsi van Scheijndel

Kirsi2

Open dagen

“Deze studie gaf me de vrijheid om mijn eigen pad te kiezen en te ontdekken hoe ik werk kan maken van mijn passie voor mensen, natuur en duurzaamheid.”

Waarom ik koos voor deze opleiding

Ik heb altijd al iets voor andere mensen willen doen en alles rondom duurzaamheid vond ik ontzettend interessant. Ook wist ik zeker dat ik graag veel wilde reizen, want andere culturen hebben me altijd geboeid. Toch had ik veel moeite met het kiezen van een opleiding. Daarom heb ik een traject gevolgd bij een loopbaanbegeleider. Daar kwam onder andere IDM uit: de perfecte mix van bezig zijn met natuur én mensen.

Bij de open dag had ik meteen een goed gevoel over de school. Het is kleinschalig, met persoonlijk onderwijs en veel ruimte om je eigen richting te bepalen. Die combinatie sprak me enorm aan.

Kirsi1

Studiemomenten en hoogtepunten

Ik begon in een bijzondere tijd: het eerste jaar van de pandemie. Ik had net mijn havo-diploma gehaald tijdens de lockdown en verhuisde spontaan naar Velp in de eerste maand van de studie.

In het eerste jaar won ik samen met studiegenoten een prijs, waardoor we een week naar Roemenië mochten om projecten te bezoeken en de mensen daar te leren kennen. Dat was indrukwekkend en leerzaam. Mijn stage in Barcelona was ook een hoogtepunt: ik deed onderzoek naar Carbon Credits voor kleine rijstboeren in Cambodja. Het was de eerste keer dat ik echt in aanraking kwam met een heel andere cultuur.

Het meest bijzonder was mijn afstudeerstage bij Chocolatemakers. Ik mocht twee maanden naar Peru om onderzoek te doen naar de socio-economische en milieutechnische situatie van cacaoboeren. Ik ontwikkelde een tool gebaseerd op drie methodologieën en testte die ter plekke. Ik verbleef bij een lokale familie en oefende elke dag mijn Spaans. In het veld sprak ik met de boeren voor wie ik dit werk deed. Dat was geweldig: leren, samenwerken, impact maken.

De docenten speelden hierin een grote rol. Ze denken altijd mee, staan open voor flexibiliteit en helpen je om de studie echt eigen te maken.

Kirsi3

Wat ik heb geleerd en wat ik nu doe

De opleiding heeft mij ontzettend veel gebracht. Naast inhoudelijke kennis over duurzame ontwikkeling en internationale samenwerking, heb ik geleerd om goed naar context te kijken en creatieve oplossingen te bedenken.

Ik ben zelfverzekerd geworden in het organiseren van projecten en sta altijd open om nieuwe dingen te leren. Tijdens de studie ben ik analytisch sterker geworden, waardoor ik nu goed data kan verwerken en impact kan meten.

Na mijn afstuderen kon ik bij Chocolatemakers blijven als impact manager. Ik werk nu aan alles rondom duurzaamheid en help bij het opzetten van land rehabilitatieprojecten in cacaoregio’s.

Advies aan toekomstige studenten

Als je overweegt om International Development Management te gaan studeren: doe het vooral! De opleiding is in het Engels, maar als je daar niet goed in bent maakt dat niet uit. Omdat je elke dag Engels spreekt en schrijft, ben je binnen no-time vloeiend.

Binnen de opleiding is er veel ruimte voor flexibiliteit, mits je initiatief toont en laat zien wat je kunt. De docenten denken graag mee. Als je hard werkt en je inzet, gaan er veel deuren voor je open.

Daarnaast zijn er veel initiatieven om aan mee te doen, zoals de opleidingscommissie, medezeggenschapsraad en studentenverenigingen. Dat is een leuke manier om mensen te leren kennen en nieuwe vaardigheden op te doen.

De opleiding is heel divers en loopt enorm uiteen qua studierichtingen. Maak daar gebruik van. Doe vooral wat goed voelt en waar je energie van krijgt, de rest komt vanzelf.

Meer over Kirsi's opleiding