Gedurende de studie werk je aan leeruitkomsten, waarbij schakelen tussen groenblauwe kennis en het begeleiden van transities de kern is. Je leert een gebied, en alles dat het raakt, te overzien. Je kijkt naar de historie, het heden, maar ook de toekomst. Samen met verschillende belanghebbenden onderzoek je de mogelijkheden en kom je tot duurzame oplossingen (transitieadvies) voor het gebied. Een optimale gebiedstransitie vraagt immers vakoverstijgende, transdisciplinaire samenwerking. Kies je de master Duurzame Gebiedstransities, dan kies je voor de toekomst.
In deze eerste periode ga je aan de slag met het vergaren van algemene kennis over duurzame gebiedstransities. Je krijgt een casus die jou in staat zal stellen en zal prikkelen om meer te willen weten over transitietheorieën, verandermanagement, actieonderzoek, omgevingskunde en over de groenblauwe context. Er is ook veel tijd ingeruimd voor interactie met docenten, experts uit het werkveld en studiegenoten. Samen met en in je leerteam ga je aan de slag met het aanleggen van je portfolio en leren feedback vragen, geven en ontvangen.
Deze periode start je met je actieonderzoek op je eigen werkplek. Vanaf nu staat alles in het teken van actieonderzoek, waarin jij, samen met belanghebbenden op zoek gaat naar de gebiedsvraagstukken, relevante gebiedskenmerken, de transitieopgave en het transitiepad. Natuurlijk ontvang je ook in deze periode weer ondersteuning met workshops van docenten, experts uit het werkveld en begeleiders. Ook blijf je jezelf persoonlijk en professioneel ontwikkelen, vraag je om feedback en reflecteer je hierop. Je verwerkt alles in je eigen portfolio.
Gedurende deze periode werk je door aan je actieonderzoek op je eigen werkplek. Je bouwt verder aan je onderzoeksgroep en evalueert jullie bevindingen tot nu toe. Je bepaalt wat nog nodig is voor het transitiepad. Dit doe je samen met je onderzoeksgroep, leerteam en begeleiders. Er zijn weer geplande workshops over transitiemanagement, persoonlijke en professionele ontwikkeling en actieonderzoek en je kunt extra ondersteunende workshops aanvragen bij het docententeam. Jij weet immers waar je nog hulp bij kunt gebruiken. Ook in deze periode blijf je jezelf persoonlijk en professioneel ontwikkelen, vraag je om feedback en reflecteer je hierop. Je verwerkt alles in je eigen portfolio.
Deze periode rond je je actieonderzoek op je eigen werkplek af. Je bepaalt wat nog nodig is voor het uiteindelijke transitieadvies. Dit doe je samen met je onderzoeksgroep, leerteam en begeleiders. Je presenteert je transitieadvies aan de onderzoeksgroep en je opdrachtgever. Je kunt nog steeds extra ondersteunende workshops aanvragen bij het docententeam. Ook blijf je jezelf persoonlijk en professioneel ontwikkelen, vraag je om feedback en reflecteer je hierop. Je verwerkt alles in je eigen portfolio.
Heb je alle leeruitkomsten behaald, dan zit ook je studie erop. Gefeliciteerd! Want je mag jezelf Master of Science (MSc) ‘Duurzame Gebiedstransities' noemen.